Nejroztomilejší háčkovaná chobotnice

Návod na nejroztomilejší háčkovanou chobotnici

Na její výrobu budeme potřebovat:

Juskuv baby soft nebo Dolce

Háček číslo 5

Značkovače

Kuličky dutého vlákna

Jehla na přízi

Očička s pojistkou velikosti 5 mm

Nůžky

Tavná pistole 

 

Postup:

 1. Začínáme magickým kroužkem
 2. Do něho poté uděláme 8 krátkých sloupků. 
 3. Magické oko z žinylky se občas špatně utahuje, neboť hrozí přetržení. Proto utáhneme jenom jedno vlákno, to druhé necháme povolené a schováme ho dovnitř.
 4. Do každého krátkého sloupku uděláme 2 krátké sloupky (na konci řady budeme mít tedy 16 krátkých sloupků) - označíme značkovačem, abychom věděli, kde máme skončit.
 5. Teď uděláme 3 řady krátkých sloupků bez přidávání, zastavíme se u značkovače (budeme tedy háčkovat 3x 16 krátkých sloupků).
 6. Sháčkujeme nyní 2 vedlejší krátké sloupky do jednoho, na konci řady budeme mít tedy pouhých 8 sloupků.
 7. Nyní vložíme očička mezi 3. a 4. řadu.
 8. Konec příze vložíme dovnitř těla chobotnice.
 9. Jdeme na chapadla. Uděláme si pevné oko a poté 5 řetízkových ok.
 10. Teď se budeme vracet, první řetízkové oko vynecháme a do druhého uděláme 2 krátké sloupky. Do toho vedle zase 2 krátké sloupky a do třetího řetízkového oka také dva krátké sloupky. Do posledního řetízkového oka uděláme pevné oko. Pevným okem ho spojíme krátkým sloupkem s tělíčkem.
 11. Hned na to uděláme zase 5 řetízkových ok. A druhé chapadlo uděláme stejným způsobem jako chapadlo první. Přeskočíme krajní řetízkové oko a potom do 3 háčkujeme vždy 2 krátké sloupky. Nakonec uděláme pevné oko do posledního řetízkového oka a pevné oko do vedlejšího očka v tělíčku.
 12. Takto uháčkujeme 8 chapadel.
 13. Chobotnici vycpeme dutým vláknem.
 14. Následující řadu budeme dělat krátký sloupek do prvního řetízkového oka z chapadla. Takto uděláme 8 krátkých sloupků.
 15. Ustřihneme si delší konec z příze. Navlečeme jehlu a díru zapošijeme. Po zašití provlečeme konec tělem a přízi ustřihneme.